З Днем Святого Миколая!!!!

Щороку 19 грудня православні християни вшановують пам’ять Миколая Чудотворця — одного з найулюбленіших святих. Навряд чи знайдеться людина, яка не чула про Святого Миколая, а ікони з його зображенням є майже в кожній оселі. Миколай був відданим проповідником християнства. Силою молитви він здійснював численні дива. Ображені та несправедливо засуджені, мандрівники й бідняки вважають Святого Миколая своїм захисником. Відома також прихильність святого до дітей. До речі, день Святого Миколая святкують двічі на рік — взимку та навесні.

Святий Миколай народився в кінці третього століття в сім’ї заможних християн грецького походження, що жили в місті Патара в провінції Лікія.  З дитинства він відзначався добротою та набожністю. Батьки дали Миколаю гарну освіту, він умів читати й писати, що було тоді доволі рідкісним явищем.

ЛЮБОВ ДО БОГА

Його рідний дядько, якого теж звали Миколаєм, був на той час Патарським єпископом. Зважаючи на любов племінника до християнства, він призначив його читцем у церкві, а згодом і священником. Відлучаючись у справах, дядько-єпископ залишав на Миколая свою єпархію.

Коли батьки Миколая померли, він був ще зовсім молодим. Отримавши чималий спадок, чоловік вирішив роздати його біднякам, бо для себе обрав служіння Богу.

За палку віру Бог нагородив Миколая харизмою та здатністю творити дива, якими він прославився серед людей. Під час свого паломництва у святі місця на кораблі він двічі заспокоював сильний шторм.

Також відома історія бідної родини, де було троє дочок на виданні, але в них не було приданого, і вони не могли вийти заміж. Тож Миколай тричі, таємно, не виказуючи себе, залишав мішки із золотом для  цієї сім’ї, і троє сестер знайшли собі гідних чоловіків.

УВ’ЯЗНЕННЯ

Тоді Римською імперією правили імператори Максиміліан та  Діоклетіан. Вони проводили політику жорстокого переслідування християн. Священник Миколай був кинутий за грати, але й там  продовжував навертати ув’язнених до віри в Христа.

Коли намісником імператорської влади в східній частині держави став Ліциній, ставлення до християнства стало терпимішим і  Миколая було звільнено.

ЄПИСКОП МИРІЙСЬКИЙ

В ті часи єпископами призначали лише тих людей, які користувалася повагою та любов’ю своїх земляків. Миколай мав великий авторитет серед людей завдяки своїм добрим вчинкам і глибокій порядності. Тож, коли в сусідньому місті Мира помер єпископ, синод призначив на цю посаду Миколая. Так він став єпископом Мирійським.

У єпископській діяльності Миколай відомий участю в знищенні храмів ідолопоклонників та в обрядах вигнання демонів. В 325 році він був активним учасником Першого Вселенського Собору, де були вироблені основні церковні канони.

Багато років перебуваючи на своїй посаді, Миколай був другом і добрим пастирем для своїх прихожан. Не було жодного нещастя, що не викликало б у нього співчуття, жодної несправедливості, яку він не захотів би виправити. Святий легко міг заспокоювати найбурхливіші суперечки, а його світле обличчя впізнавали  всюди.

Помер Миколай, єпископ Мирійський, у 342 році. Люди оплакували його смерть, але дякували Богу за те, що дозволив їм довгий час мати такого вірного  й доброго наставника.

СВЯТИЙ ПОКРОВИТЕЛЬ

Існують численні перекази про добрі справи та дива, що творив Миколай не лише за життя, а й після смерті.

Він не допустив голоду у своєму місті, з’явившись капітану корабля, що віз кукурудзу, та наказавши йому залишити свій вантаж в порту міста.

Також святий врятував життя трьом римським офіцерам, яких було несправедливо звинувачено в заколоті. Миколай прийшов у сні до тодішнього імператора та переконав його звільнити бранців. Вдячні за свій порятунок офіцери  згодом стали монахами.

Одного разу під час шторму він з’явився біля керма корабля, що тонув, і благополучно довів його до порту. І це далеко не всі легенди про Святого Миколая, справжнього доброчинця та захисника людей.

ДЕНЬ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ В ІСТОРІЇ

 • ІІІ ст.в кінці

  Святий Миколай народився в сім’ї заможних християн грецького походження, що жили в місті Патара в провінції Лікія.

 • 325

  Миколай Чудотворець був активним учасником Першого Вселенського Собору, де були вироблені основні церковні канони.

 • 342 19 грудня

  Помер Миколай, єпископ Мирійський, та був похований в м. Мира. Люди оплакували його смерть, але дякували Богу за те, що дозволив їм довгий час мати такого вірного й доброго наставника.

 • 1087 22 травня

  Святі мощі Миколая Чудотворця були перевезені до м. Барі (Італія).

ЧАСТІ ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ПРО ДЕНЬ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ

Чому день Святителя Миколая Чудотворця відзначають 19 грудня?

Частина Східних Церков дотримується юліанського календаря, за яким 6 грудня вважається датою смерті Святого Миколая. За цивільним календарем ця дата припадає на 19 грудня.

До кого особливо прихильний Святий Миколай?

Він вважається помічником та захисником мореплавців, мандрівників, торговців, несправедливо засуджених та усіх дітей. Крім цього, святий допомагає у зціленні від хвороб.

Де знаходяться мощі святого?

Миколая Чудотворця було поховано в Мирі, але в 1087 році святі мощі були перевезені до Барі — міста в Італії.

Чому в році відзначають два дні Святого Миколая Чудотворця?

День Святого Миколая православні християни вшановують ще й 22 травня. Це день прибуття мощей святого до італійського міста Барі.

На території якої країни знаходиться тепер місто Мира?

Це місто має сучасну назву Демре та знаходиться в Туреччині.

За матеріалами https://daytoday.com.ua/

Усіх школярів, вчителів та батьків вітають наші творчі колективи! 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *